Струга Трим Лум од утре во Анталија, за првпат во својата историја…

Утре рано наутро, со лет Скопје – Истанбул – Анталија, експедицијата на Струга Трим Лум ќе се пресели во познатиот туристички центар во Турција, каде ќе остане ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работнички од вчера е во Анталија, а денеска го одржа и првиот тренинг во турскиот туристички центар. Експедицијата е сместена во добро познатата база, хотелот ...
| | веќе видена | слични

Вчера на Маџари екипата на Работнички, во својот втор пријателски меч оваа зима, успеа со 3:1 да го победи квалитетниот состав на второлигашот Тиквеш. Стрелци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 122 | | | веќе видена

Најголем интерес кај новинарите предизвика прашањето зошто се изземени вработените во јавниот сектор, а намалување ќе има само кај функционерите. Според првиот ...
сите 315 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга до Основниот суд во Струга поднесе предлог за издавање казнен налог против две лица, државјани на Република Албанија, ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струга Трим Лум од утре во Анталија, за првпат во својата историја…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: