Наскоро тргнува работно стампедо кон Германија: Кој има најголеми шанси и кои се условите?


Новиот закон ги проширува можностите за квалификувани професионалци надвор од Европската унија да влезат во првата економија во Европа поради вработување, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Новиот закон во Германија кој ќе стапи на сила од 1 март ги олеснува процедурите за вработување на работници кои живеат во земји кои не се во Европската Унија ...
| | веќе видена | слични

Илјадници работници од Балканот со нетрпение го чекаат 1 март, кога во Германија ќе стапат во сила новите закони за квалификувана работна сила.Новиот закон ги ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните од Западен Балкан во Германија заработуваат од 1.400 евра до 4.000 евра месечно. За осум часови работа, пет работни дена неделно, нивната минимална ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германија важи за една од најчестите европски земји, кадешто граѓаните на Македонија заминуваат на работа. Годишно околу 10 илјади граѓани добиваат визи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 10.000 работни визи и дозволи за престој за македонски работници годишно се издаваат во Германија. Но, засега нема точни бројки уште колку нелегално ...
| | веќе видена | слични

Германија со раширени раце ги чека работниците од земјава кои од март ќе имаат олеснети услови за добивање работна дозвола. Заменик амбасадорот на Германија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 183 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

На 24.02.2020 во 23: 20 часот на ул.„Лука Геров“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ј.(67) од Скопје затоа што физички ...
сите 306 | | | веќе видена

Мицкоски по налог на Груевски маршираше против правда, реагира СДСМ по каде Од СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски по налог од Будимпешта вечерва ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наскоро тргнува работно стампедо кон Германија: Кој има најголеми шанси и кои се условите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: