Ослабените Словенци ги „уловија“ и Рибарите на ракометното ЕП


Репрезентацијата на Словенија го совлада Исланд со 30-27 во Групата 2 од втоата фаза на ракометното Европско првенство. Со оваа победа, Словенците се доближија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ререпрезентацијата на Словенија или Норвешка, за првпат во нивната историја ќе освои бронзен медал на ракометно Европско првенство во машка конкуренција. ...
| | веќе видена | слични

Шпанија и Хрватска се ракометните велесили кои утре ќе се борат за златото на Европското првенство. Двете репрезентации сосема заслужено се најдоа во финалето, ...
| | веќе видена | слични

Македонските ракометари ги дели само еден бараж двомеч за пласман на Светското првенство во Египет во 2021 година. Европската ракометна федерација (ЕХФ) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 379 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 136 | | | веќе видена

Четворица скопјани претепале чувар затоа што ги пријавил за нарушување на јавниот ред и мир. Тој завршил дури и на клиника од повредите што му биле нанесени. ...
сите 237 | | | веќе видена

Неидентификувани напаѓачи пукале кон прозорците на наргиле-бар во Штутгарт, јави ДПА, повикувајќи се на полициски портпарол. Во инцидентот нема жртви. Вработен ...
сите 100 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски денес од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ објави нова аудио бомба од која може да се слушне гласот на Зоран Заев кој целосно оркестрира со ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ослабените Словенци ги „уловија“ и Рибарите на ракометното ЕП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: