Фотографија на денот: Австралија - континент во очај


Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 188 | | | веќе видена

Скопје, 24 февруари 2020 (МИА) – Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за предметот „Таргет-Тврдина”, но рочиштето е затворено за јавност, ...
сите 67 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски од неговата теренска посета на струмичкиот регион истакна дека аудиото кое денес беше објавено, само ја ...
сите 163 | | | веќе видена

Вчера на регионалниот пат Куманово-Граничен премин Пелинце, во селото Старо Нагоричане на место викано „Попчевци“, патничко моторно возило, управувано од ...
сите 240 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Пари Сен Жермен загуби со 2-1 од Борусија Дортмунд на гостувањето на „Сигнал Идуна Парк“ во првиот осминафинален меч од Лигата на шампионите. Сега „светците“ ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Австралија - континент во очај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: