Австралија: Катастрофи без прекин


2 копии

Првиот германски автомобил направен со 3Д печатач се вика „Локи“ (LOCI) и има едно седиште и отворена каросерија. Верувале или не, овој автомобил сè уште нема ...
| | веќе видена | слични

Останато

Битолчанец кој се наоѓа на „стоп листа“ со мерка „апси“ вчера бил лишен од слобода на граничниот премин „Меѓународен Аеродром“. Од МВР соопштија дека вчера во ...
сите 317 | | | веќе видена

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австралија: Катастрофи без прекин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: