Русија го надмина сопствениот рекорд во производство на гас

Компанијата „Спрингфилд“ од Гана во Атлантски Океан во близина на брегот на западноафриканската држава откри богато наоѓалиште на нафта. Се проценува дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Останато

Претседателот Пендаровски го потпиша указот за законот за априлскиот попис, но клинчот меѓу власта и опозицијата за веродостојноста на оваа операција не ...
сите 501 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 25 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 274 лица сомнителни и ...
сите 430 | | | веќе видена

Државната матура е изборна и оние кои не сакаат да ја полагаат, имаат можност да изберат училишна матура или стручен испит, и може да полагаат токму тоа што го ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 200 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 549 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија го надмина сопствениот рекорд во производство на гас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: