Валверде за Меси: После 30 години, нормално е да се појават мисли за пензионирање


Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
| | веќе видена | слични

Барселона го совлада Интер со 2-1 синоќа во натпреварот од групната фаза од Лигата на шампионите. Каталонците ја обезбедија нокаут фазата пред овој натпревар, ...
| | веќе видена | слични

Барселона синоќа го победи Интер среде Милано и ги елиминира „нероаѕурите“ од Лигата на шампиони. Каталонците пред овој меч имаа осигурано пласман во селедната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Првиот вицепремиер Артан Груби, во синоќешната емисија „Клик Плус“ на ТВ 21 призна дека неговата казна во износ 500 евра и дополнителни 20 евра, како и казната ...
сите 177 | | | веќе видена

Oние слики што ги видовме некако ми се вратија сликите од Собранието кај нас, изјави денеска обвинителката Вилма Русковска по судењето за настаните на „27. ...
сите 226 | | | веќе видена

Малиот остров Ланканг во близина на Џакарта стана база за акцијата за спасување откако индонезискиот авион „Сривијаја 182“, кој се движел кон градот Понтианак ...
сите 121 | | | веќе видена

Додека Заеви јадат од златен прибор, за кој што цената достигнува и до 50.000 евра, тутунарите трпат за леб, бидејќи килограм тутун го продаваат по цена од ...
сите 90 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови (ЕМА) објави дека добила барање за одобрување на вакцината против коронавирус на Астра зенека и Оксфорд, прецизирајќи дека ...
сите 700 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на средба со министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и неговиот ...
сите 20 | | | веќе видена

„Наводно имало вооружени групи кои се подготвуваат на 20 јануари да дојдат во Вашингтон на инаугурацијата на Бајден, но се најавуваат 15.000 полицајци, верувам ...
сите 20 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Валверде за Меси: После 30 години, нормално е да се појават мисли за пензионирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: