Трет ден собраниска расправа за Предлог-буџетот за 2020

2 копии
3 копии
8 копии
8 копии
4 копии
2 копии

Извештај: Во Собранието во јули-септември 49 постапки за донесување или изменување закони, 17 закони предложени од вкупно 40 пратеници За тримесечјето ...
| | веќе видена | слични

Пленарната расправа за буџетот за 2020 година почнува на 16 декември. Денеска, во Собранието продолжи комисиската расправа во матичната комисија. Пратениците ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трет ден собраниска расправа за Предлог-буџетот за 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: