Голема тепачка пред казино во Охрид

7 копии

Во полициската станица во Кичево вчера е пријавено дека Л.Р.(25) физички нападнал 17-годишна девојка со која бил во вонбрачна заедница. Напаѓачот е повикан во ...
| | веќе видена | слични

Кавадарци, 26 ноември 2019 (МИА) – Просветна инспекција извршила надзор по пријавата дека тројца ученици малтретирале цимер во ученичкиот дом во Кавадарци, ...
| | веќе видена | слични

Ова за МИА го потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Претходно, од Државниот просветен инспекторат потврдија за МИА дека бил извршен инспекциски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гордана Сиљановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа во врска со пописот вели дека не може да зборуваме за статистички процес, доколку во законот ...
сите 490 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Десет од вкупно 11 пациенти кои беа денеска евидентирани во извештајот на Министерството за здравство дека починале од компликации од ковид-19 биле ...
сите 542 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 107 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ и потпретседател на ЕК, Жосеп Борел денеска се состана со вицепремиерот Никола Димитров и министерот за ...
сите 279 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голема тепачка пред казино во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: