Југо од 120 км/час беснее на Јадранот: Во Истра забележани над 2.500 молњи, на брегот бранови од 5 метри

Црвен метеоаларм втор дена по ред е на сила за целиот хрватски брег. Проблем прави „југото“ кој носи бура, а се проценува дека ветровите ќе достигнат брзина и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Црвен метео аларм втор ден по ред е на сила на целиот хрватски брег. Силчниот ветар достигнал и до 120 километри на час, а во морето се создале бранови и до 5 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
сите 132 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Југо од 120 км/час беснее на Јадранот: Во Истра забележани над 2.500 молњи, на брегот бранови од 5 метри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: