Дали математиката е расистичка?


Еден од адвокатите на американскиот претседател Доналд Трамп, Џое ди Џенова вклучен и во настаните околу неговиот импичмент под водство на демократите, на Фокс ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Бугарија нема што да менува во својата политика. Во октомври минатата година Бугарија многу јасно стави до знаење дека ако не се почитува Договорот за ...
сите 442 | | | веќе видена

Владата ќе ги разгледа барањата на родителите кои предлагаат времено продолжување на породилното отсуство за месец или два и ќе одговори во најкус можен рок. ...
сите 209 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 159 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена

Министерката за образование и наука Мила Царовска уверува дека студентите и средношколците навреме ќе бидат сместени во студенските и средношколските домови. ...
сите 430 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали математиката е расистичка?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: