Австрискиот суд ослободи руски дипломат со кауција од 25 000 евра

5 копии

Поранешната каталонска претставничка Клара Понсати денеска и се предаде на британската полиција. Шпанија по Понсати распиша потерница поради учество во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шпанската полиција трага по поранешниот началник на разузнавачката служба во Венецуела, генералот Уго Армандо Карвахал, кој исчезна во петокот откако судот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Каталонските лидери Луис Пуиџ и Тони Комин, кои Шпанија ги бара за вмешаност во неуспешниот обид за прогласување независност на Каталонија, денеска се уапсени ...
| | веќе видена | слични

Таткото на поранешниот претседател на каталонската влада Чарлс Пуџдемон, вчера почиал, но тој нема да може од Белгија да оди на погребот во родното каталонско ...
| | веќе видена | слични

Шпанските власти ги бараат според обвиненија за организирање забранет референдум за независност на Каталонија во 2017 година. Тие тврдат дека нема да имаат фер ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе останат ли уште долго опасните хемикалии во магацинот во ОХИС со се експлозивниот винил хлорид ќе се знае по 21 ноември откако собранието на доверителите ќе ...
сите 250 | | | веќе видена

Добив еден вид гаранција дека методологијата ја прават и ќе биде брзо готова и најави дека крајниот рок, според него, треба да биде максимум март за да биде ...
сите 719 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ: Почитувани наставници и професори, драги колеги и пријатели, вие сте луѓето коишто ја образуваат нашата нација и од мене ја имате целата ...
сите 208 | | | веќе видена

Библија му го спаси животот на боливиски полицаец, кој беше застрелан во градите од страна на демонстрантите.Полицаецот изјави дека „чудесниот“ инцидент се ...
сите 240 | | | веќе видена

Владиниот советник Дане Талевски го навлече гневот на граѓаните на социјалните мрежи откако на емисијата „Само Вистина“ во која дебатираше со Тимчо Муцунски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане.Несреќата се случила на регионалниот пат Липково ...
сите 191 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да дава свој придонес за продолжување на европскиот пат на Северна Македонија, порача денеска шефот на германската дипломатија Хајко Мас ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австрискиот суд ослободи руски дипломат со кауција од 25 000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: