Microsoft тестира нови Quick Search опции за Windows 10

2 копии

Горната лента на Facebook мобилната апликација, односно долната на iOS, е составена од икони од посебните делови од мрежата, зависно од тоа кои најмногу ги ...
| | веќе видена | слични

Со популарноста на темните теми кај корисничкиот интерфејс на апликациите и оперативните системи, не останаа надвор од тој тренд и веб страните. Иако уште ги ...
| | веќе видена | слични

Adobe оваа недела претстави нова апликација која овој пат е наменета во главно за обичните корисници. Photoshop Camera е замислена да се користи како замена за ...
| | веќе видена | слични

Голем дел од веб страните се чини како да цело време бараат начини како да се наметнат на своите читатели. Доколку едно време рекламите и видеата кои самите ...
| | веќе видена | слични

Почнувајќи од оваа недела може да очекувате мала промена на изгледот на главната страна на YouTube, доколку овој сервис често го користите преку десктоп или ...
| | веќе видена | слични

Останато

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 441 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 354 | | | веќе видена

Овој викенд во Софија се одржуваат тајни средби помеѓу македонски и бугарски владини претставници, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Ова досега Заев не го негираше. ...
сите 185 | | | веќе видена

Екипата на Бока Јуниорс вчера го одигра својот прв натпревар по веста за трагичната смрт на нивниот поранешен фудбалер и голем навивач, легендарниот Диего ...
сите 367 | | | веќе видена

Ромен Грожан помина без сериозни повреди откако неговиот автомобил експлодираше на почетокот на трката за Големата награда на Бахреин. Неколку часа по ...
сите 81 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 196 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Microsoft тестира нови Quick Search опции за Windows 10

Од:
До кого (е-маил):
Порака: