Adobe ја претстави Photoshop Camera за мобилните која донесува напредни ефекти со еден клик

Adobe оваа недела претстави нова апликација која овој пат е наменета во главно за обичните корисници. Photoshop Camera е замислена да се користи како замена за ...
| | веќе видена | слични

За оваа апликација се вели дека неверојатноо брзо ја троши батеријата… Ако сте забележале понекогаш батеријата на телефонот брзо да ви се празни, апликацијата ...
| | веќе видена | слични

Горната лента на Facebook мобилната апликација, односно долната на iOS, е составена од икони од посебните делови од мрежата, зависно од тоа кои најмногу ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска утре ќе треба да даде отчет пред Советот на јавни обвинители за заканувачката СМС порача испратена до судиите кои ја пуштија ...
сите 282 | | | веќе видена

Европскиот парламент е во процес на размислување за реформи во повеќе области на процесот на одлучување на ЕУ, како на пример во делот на правото на вето, на ...
сите 558 | | | веќе видена

Сместувањето и третманот на Бојан Јовановски во притворот во Шутка се на задоволително ниво, констатирал Народниот правобранител кој вчера го посети ...
сите 242 | | | веќе видена

Синдикатот на УПОЗ денеска испрати писмо до министерката за правда во кое бара таа да се заложи и да помогне во надминување на проблемите во судството кои се ...
сите 107 | | | веќе видена

Завчера во Скопје, на мечот меѓу Македонија и Израел, во ложата на Арената беше и делегацијата на Фудбалската Федерација на Косово. Истата беше предводена од ...
сите 310 | | | веќе видена

Новиот претседател на Европската народна партија (ЕПП), денеска во Загреб изјави дека на почетопкот на идната година може да се донесе одлуката за унгарската ...
сите 128 | | | веќе видена

Корисниците на апликацијата треба да внесат лична трансакциска сметка, бидејќи во спротивно не ќе може да им се изврши враќање на данокот. Од декември, ...
сите 66 | | | веќе видена

Во штипската Клиничка болница вчера медицинска сестра добила закани од сопруг на пациентка. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека случајот кај ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Adobe ја претстави Photoshop Camera за мобилните која донесува напредни ефекти со еден клик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: