Самохрана мајка сама си изградила куќа од 18 метри квадратни за да си ги намали трошоците


 Мишел Боли од Орегон, до неодамна била присилена да изнајмува куќа, по цена од 1.173 евра месечно. Самохраната мајка, со два пропаднати бракови, сфатила дека ...
| | веќе видена | слични

Петта година по ред “European Holiday Home Association“ доделува награди за најубави куќи кои се наменети за одмор. Наградите се доделуваат во осум категории, ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите неколку години голем број помали места во Сицилија, во надеж дека ќе привлечат поголем број жители, дале понуди што заинтересирале многумина. ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите неколку години, бројни помали места на Сицилија со надеж дека ќе привлечат поголем број жители, нудеа понуди кои заинтересирале многумина. Имено, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преубавата манекенка го продаде пентхаусот во кој живееше со Марко Јариќ во времето на нивната љубов. Адријана Лима конечно го продаде својот пентхаус кој се ...
| | веќе видена | слични

Британскиот сајт “TrustedHousesitters“ објавил фотографии од луксузни недвижнини ширум светот чии сопственици на заинтересираните луѓе им нудат бесплатно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 111 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска истакна дека на средбата со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од него добил уверување дека ...
сите 94 | | | веќе видена

Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР реагира дека судиите од основните судови и од Апелација бараат да не се брза со ветингот зашто за негово ...
сите 172 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија на 26. март следната година ќе го пречека Косово во полуфиналето од баражот за Европското првенство во 2020 година. ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самохрана мајка сама си изградила куќа од 18 метри квадратни за да си ги намали трошоците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: