Времето на оброкот влијае на губитокот на килограмите

2 копии

Многумина од нас скоро никогаш не се запрашале колку всушност калории внесуваме во своето тело додека јадеме некои од омилените специјалитети! Но, еве зошто ...
| | веќе видена | слични

Градењето на успешен бизнис подразбира иновативност, напорна работа и добар тим. „Кликни Јади“ е сервис кој се претстави на нашиот пазар како пионер, а потоа ...
| | веќе видена | слични

Како да се намали желбата за чоколадо? Експертите имаат прилично невообичаено решение. Едно неодамнешно истражување спроведено од универзитетите Стенфорд и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со блокирањето на пристапните преговори на Северна Македонија и Албанија со Европската Унија францускиот претседател Емануел Макрон на Русија и ја отвори ...
сите 801 | | | веќе видена

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 143 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи на повеќе места ќе има во вечерните и ноќните ...
сите 243 | | | веќе видена

Македонската полиција приведе дилер на наркотнични дроги во близина на фудбалскиот стадион во Гостивар. - Надворешната канцеларија за криминалистички работи ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето на оброкот влијае на губитокот на килограмите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: