ВМРО-ДПМНЕ: Владата не превзема ништо да го спречи загадувањето на воздухот


2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот Фејсбук профил сподели видео од големите лажни предизборни ветувања на власта предводена од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потсети како зборуаше Зоран Заев за загадениот воздух пред да дојде на власт. „Да дишеме чист воздух, затоа што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бујар Османи, министерот за надворешни работи, смета дека ќе биде вратена довербата во Договорот за добрососедство со Бугарија доколку денеска и утре на онлајн ...
сите 197 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, денеска рече дека неговиот сопартиец и сограѓанин Максим Димитриевски има право на свое мислење, откако ...
сите 227 | | | веќе видена

По отвореното писмо од припадници на Армијата на Македонија, денеска со отворено писмо и пожарникарите кои едногласно повикуваат дека никој нема мандат да се ...
сите 238 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 58 | | | веќе видена

Младиот Васев нека не му го држи стравот на Заев, нека одговори дали денес Заев во Софија дал понуда за прифаќање на сите бугарски барања?Заев во паника, пола ...
сите 160 | | | веќе видена

Еврокомесарот за добрососдество и проширување Оливер Вархеји е премногу мек кон Софија во однос на блокадата на Северна Македонија, пишува „Политико“ во ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не превзема ништо да го спречи загадувањето на воздухот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: