Еве како делува загадениот воздух на здравјето


8 копии

Поради висок степен на загаденост на воздухот во Техеран, иранската влада донела одлука за затворање на сите основни училишта во овој град во кој живеат 10 ...
| | веќе видена | слични

Скопјани денеска дишат малку почист воздух, за разлика од претходните денови. Дождот го намали високото ниво на аерозагадувањето. Во Институот за белодробни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алармантните податоци за загадениот воздух, кои покажуваат дека Скопје е еден од петте најзагадени градови во светот, ги вознемири пулмолозите, кои ...
| | веќе видена | слични

Oпштината Центар за време на зимските месеци е една од најзагадените во Скопје. Градоначалникот Богдановиќ за овој проблем вели дека не се решава веднаш. - Не ...
| | веќе видена | слични

Останато

За две години вработените во основното, средното и во високото образование се изборија за трето покачување на платите со кое на нивните сметки за два месеца ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 263 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве како делува загадениот воздух на здравјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: