Мицкоски: Заев вети алспки воздух, а испорача НАЈЗАГАДЕН ВОЗДУХ ВО СВЕТОТ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот Фејсбук профил сподели видео од големите лажни предизборни ветувања на власта предводена од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ преку својот Фејсбук профил споделија статус во кои велат дека оваа Влада ќе инвестира во човечки капитал со затворање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски и Владо Мисајловски заедно со претседателот на ОК Прилеп Петар Ристески присуствуваа на одбележувањето на ...
| | веќе видена | слични

Двајцата потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и Владо Мисајловски денеска положија свежо цвеќе по повод крајот на Првата Светка Војна. Настанот ...
| | веќе видена | слични

Скандалозниот провладин аналитичар, новинар и идеолог на СДСМ, Бранко Тричковски на својот ФБ профил објави нов, шокантен заканувачки статус кон Претседателот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поминува трета недела од одлуката на Европскиот Совет да не определи датум за почеток на преговори за членство во ЕУ. Заев се обидува да ја префрли вината на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски преку статус на социјалната мрежа Фејсбук посочи дека главниот виновник за недобивањето датум за преговори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски остварија средба со амбасадорот на Република ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на партијата, Александар Николоски остварија средба со австрискиот амбасадор во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 140 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 278 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Роџер Федерер, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал, три големи тениски имиња, но и тројцата заминаа дома. Ниту еден од нив нема да го гледаме во финалето на завршниот ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Заев вети алспки воздух, а испорача НАЈЗАГАДЕН ВОЗДУХ ВО СВЕТОТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: