ИНТЕРВЈУ МОЈСОСКА-БЛАЖЕВСКИ: Без владеење на правото и силни институции, дијаспората нема да инвестира


Иселениците се подготвени да помогнат да дојдеме до посилен економски напредок и повисок животен стандард на граѓаните. Но, ние овде мора да ги спроведеме ...
| | веќе видена | слични

Шефовите на држави во регионот изгледа не се многу загреани за да одговорат на поканата на македонскиот претседател Стево Пендаровски за Самитот на Западен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД ќе се обидат да ја разубедат Европската унија до самитот во мај да го променат ставот за отворање пристапни преговори со Македонија и Албанија. Ваква ...
| | веќе видена | слични
16 копии
11 копии

ЕУ направи историска грешка и испрати лоша порака за целиот регион со неотворањето на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија, порача денеска од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По шокот со француската блокада за почеток на преговори за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, институтите и тинк тенк организациите во Брисел сѐ уште ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во двојно интервју со Еди Рама, објавено во весникот Фајненшл Тајмс, Зоран Заев вели дека договорот од Преспа може да падне ако СДСМ ги загуби предвремените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 672 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 593 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 146 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја прими хрватската амбасадорка Нивес Тигањ, која од неодамна стапи на должноста во нашата земја.На средбата амбасадорката Тигањ ...
сите 176 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ МОЈСОСКА-БЛАЖЕВСКИ: Без владеење на правото и силни институции, дијаспората нема да инвестира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: