ФОКУС НА ДЕНОТ: Се сумираат впечатоците од лидерската, попис ќе нема во април


Партиите се согласија дека напролет ќе има предвремено изборно соочување. Партиските машинерии кои ќе работат на придобивање на гласачите веќе се впрегнати, се ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Борјан Јовановски за бугарски „Капитал“ ја коментира блокадата за старт на преговори на Македонија за членство во Европска унија. „Нема сомневање ...
| | веќе видена | слични

Универзитетската професорка Тања Каракамишева преку Твитер побара од премиерот во заминување Зоран Заев да не влева лажна надеж дека Советот за општи работи на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Десетици интелектуалци, јавни личности и граѓани се собраа вечерва пред француската амбасада во Софија за да го искажат своето несогласување со одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Десетици бугарски интелектуалци, јавни личности и граѓани, во знак на револт поради блокирањето на отворање пристапни преговори за Македонија и Албанија со ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

Граѓани вечерва протестираа пред француската амбасада во Софија против одлуката на Франција да го блокира почетокот на преговори со Македонија за членство во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Писмото на шесте земји испратено минатата недела до Европската Комисија во кое се бара почеток на преговорите со Албанија и Македонија во март 2020-та се ...
сите 345 | | | веќе видена

На 14.ноември го одбила барањето за нејзино пуштање со гаранција од три стана, за на 19 номеври да одлучи да го прифати барањето за замена на затворскиот со ...
сите 124 | | | веќе видена

Министерката за правда во интервју за „Макфакс“ рече дека со идејата за проверката во правосудството нема да биде опфатено само испитување имот на судии и ...
сите 215 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Во гаража e претепан Илија Тозија, поранешен управител во фирмите поврзани со Сашо Мијалков. Ноќеска во гаража во Скопје го нападнале три непознати лица. Тој ...
сите 291 | | | веќе видена

Освен што се покажа дека едно зборува дома, а друго надвор, Мицкоски доживеа дебакл на клучните стратешки теми. Со првата резолуција ЕПП заклучи дека ЕУ со ...
сите 101 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Се сумираат впечатоците од лидерската, попис ќе нема во април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: