Земјоделците од цела Македонија излегуваат на протест пред владата: Не отстапуваат од барањата кои СДСМ трета година не ги исполнува


Здруженијата на сточарите и земјоделците од Македонија го закажаа својот протест за 26 октомври пред владата во Скопје. По тој повод претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Блокирани улици. Полиција распоредена пред владината зграда. Го чекаат протесниот марш на земјоделците револтирани поради ненавремената исплата на субвенциите ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците од цела Македонија, здружени во заедничката мака и доведени до работ на егзистенција, вчера организирано го кренаа својот глас и дојдоа на најавен ...
| | веќе видена | слични

Фидани и трактори пред Владата. Откако земјоделците го фрлија родот пред мостот „Гоце Делчев“ пред полициската блокада, полицискиот кордон дозволи земјоделците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По полчасовна блокада на мостот „Гоце Делчев“ од страна на полицијата, земјоделците кои не учествуваат на протестот со механизација по едната коловизна лента ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов во интервју во емисијата „Лице в лице“ на bTV, освен за темата парламентарни избори во ...
сите 120 | | | веќе видена

Македонскиот селектор Данило Брестовац очекува беше крајно незадоволен од изданието на своите избраници на отворањето на Светското првенство 2021. Денеска ...
сите 245 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста се појави како нов генерален секретар на Владата и објави фотографии од својот прв јавен настан. Потпретседателот на СДСМ ...
сите 32 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 177 | | | веќе видена

Радмила Шекеринска била нервозна и лута затоа што судскиот процес за т.н. организирање на настаните на 27 април не течел со брзината која таа ја очекува. Во ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделците од цела Македонија излегуваат на протест пред владата: Не отстапуваат од барањата кои СДСМ трета година не ги исполнува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: