Папандреу: Лидерите на ЕУ да испратат силна порака за Северна Македонија и Албанија

Почеток на пристапни разговори со Северна Македонија и Албанија ќе биде признание дека Западен Балкан припаѓа на европското семејство, историјата и заедничката ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Eкс грчкиот премиер Алексис Ципрас го осуди фактот дека лидерите на земјите-членки на ЕУ не успеаја да се постигнат согласност за предлогот за започнува ...
| | веќе видена | слични

„Тоа може да има многу негативни последици и за западен Балкан и за ЕУ“ Неможноста за постигнување договор на Европскиот совет за отворање преговори со ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама вечерва одржа долга прес конференција, во која зборуваше околу кажаното “Не” од страна на ЕУ за Албанија и Македонија за отварањето ...
| | веќе видена | слични

Со пораки преку своите твитер профили се огласија шефот на македонската дипломатијата Никола Димитров како и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 665 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 517 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 92 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
сите 217 | | | веќе видена

Власта и русковска ја развлекуваат постапката за „Рекет“. ест месеци откако е пријавен случајот, се уште нема одговори на неколку прашања, велат од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 194 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ соочена со убедлив и извесен пораз на претстојните парламентарни избори кулминира со нервозни соопштенија и страв дека вистината за нивниот најнов ...
сите 62 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Папандреу: Лидерите на ЕУ да испратат силна порака за Северна Македонија и Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: