Ако го додадете овој зачин во машината за перење, сите дамки ќе исчезнат!


Иако можеби веќе имате сопствен трик за отстранување на дамките од алиштата или некое средство со кое никогаш не грешите, ние денеска ви презентираме уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лошата грижа за чистотата на крпите кои се користат во кујна може во голема мера да го загрози здравјето. Со помош на овие пет совети, тоа веќе нема да ...
| | веќе видена | слични

Колку и да мириса силно прашокот и колку и да ставаме омекнувач, во зима е тешко алиштата на студот да не се умирисаат. Сушете ги алиштата на сушара и само ...
| | веќе видена | слични

Правила кои треба да ги почитувате за време за перењето алишта. Ова се некои од најчестите грешки кои можат да ја уништат вашата облека. Неправилно сортирање ...
| | веќе видена | слични

Искусните домаќинки имаат генијален трик за спречување на создавање на грутки при перењето на јакни од пердуви. И не може да биде поедноставен. При перењето во ...
| | веќе видена | слични

На огромен број жени во светот желбата најпосле ќе им се оствари. Ова чудо од машина на продажба ќе се најде во 2019 година. Во Сан Франциско е измислена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 411 | | | веќе видена

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако го додадете овој зачин во машината за перење, сите дамки ќе исчезнат!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: