Заев на конференцијата „Жени во индустрија“: Кога жените губат, сите губиме

Економски силни девојки и жени полесно ќе го остваруваат нивното природно право да бидат еднакви во изборот на работни места и да бидат на раководни позиции, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Меѓународниот правен поредок, заснован на сеопфатна правно обврзувачкa глобална рамка е насушна потреба која произлегла од потребата од превенција на идно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претставништвото на Агенцијата на ОН за бегалци (УНХЦР) во Северна Македонија го поздравува одобрувањето на Собранието за пристапување кон Конвенцијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што соопшти претставништвото на УНХЦР, пристапувањето кон конвенциите за бездржавјанство е една од глобалните заложби кои ги прават државите со цел ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Нема точни податоци од надлежните колкава количина на метрил акрилат мономер е ослободен при случувањата во Охис и колкава е концентрацијата на истиот во ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 181 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ во континуитет покажува и докажува дека вистински се грижи за сите граѓани. Уште една потврда за тоа е последното покачување на ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија“ се обрати во Радовиш, се наведува во ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев на конференцијата „Жени во индустрија“: Кога жените губат, сите губиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: