Трамп ја брани сопругата на дипломат во САД, која уби тинејџер во Британија


Претседателот на САД, Доналд Трамп рече дека возење во погрешен правец „се случува“, откако британскиот премиер Борис Џонсон му рече да размисли уште еднаш за ...
| | веќе видена | слични

Доналд Трамп се запозна со родителите на Хари Дaн во Белата куќа и се обидел да ги натера да се сретнат со Ен Скаулас, жената за која се тврди дека го удрила ...
| | веќе видена | слични

Родителите на Хари Дан велат дека ќе ја продолжат битката откако на состанокот во Белата куќа, Трамп им кажал дека Американката која наводно е одговрна за ...
| | веќе видена | слични

Семејството на деветнаесетгодишниот Хари Дан, кој бил прегазен од страна на сопруга на американски дипломат , сега е повикано на „итен состанок“ во Белата ...
| | веќе видена | слични

Семејството на Хари Дан беше повикано на „итен состанок“ во Белата куќа, пренесува „ Метро “. Родителите на Хари се во САД откако 19-годишникот загина во ...
| | веќе видена | слични

Жената на американскиот дипломат доби имунитет по сообраќајната несреќа во која загина тинејџерот Хари Дан, а според нејзината адвокатка, таа е „мошне ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 492 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп ја брани сопругата на дипломат во САД, која уби тинејџер во Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: