Верниците денеска му се молат на Светецот кој штити од тешки болести! Ова морате да го направите, а еве што не смеете

Православната црква и верниците денеска го одбележуваат денот на Светиот маченик Калистрат. Војникот Калистрат, родум од Картагина, имал предок Неокор, кој за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 октомври. Светите маченици Давид и Константин Христијански кнезови од Аргвент. Беа осудени на смрт ...
| | веќе видена | слични

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 октомври. Денеска е Св. свештеномаченик Кипријан и маченица Јустина. Овој Кипријан, што се слави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Изминативе три дена е зголемен процентот на позитивни случаи на Ковид-19 од вкупниот број на направени тестови. Според министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 137 | | | веќе видена

Еден од главните приоритети на надворешната политика во следниве четири години е унапредувањето на добрососедските односи, а во таа насока недоразбирањата кои ...
сите 381 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Верниците денеска му се молат на Светецот кој штити од тешки болести! Ова морате да го направите, а еве што не смеете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: