Стар рецепт за туршија без конзерванси


Состојки: 150 г костени 50 г ореви (или бадеми) 3 лажици масло од бадеми, ореви или од тиква 2 дцл вода Прстофат сол Приготвување: Најпрвин испечете ги ...
| | веќе видена | слични

Сега кога е сезона на тиквите, ви предлагаме да испробате еден поинаков начин на нејзино приготвување. СОСТОЈКИ 1 чаша ориз (најдобар е арборио ориз) 1 главица ...
| | веќе видена | слични

Состојки: 1 Батернат тиква 2 шолји брашно 1/2 прашок за пециво 1 лажичка цимет 2 јајца 1/4 шолја кафеав шеќер или мед по вкус 120 мл масло или путер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 175 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 220 | | | веќе видена

Поддршка на приватната потрошувачка со ваучери и картички за најсиромашните, како и таргетирана поддршка на најпогодените компании од ковид кризата. Кон тоа се ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стар рецепт за туршија без конзерванси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: