Пилот исчезнал пред 40 години – полицијата го најде и остана запрепастена

Џефри Мичелс е ветеран на американската воздухопловна бригада кој мистериозно исчезнал пред повеќе од 40. години, а неговото исчезнување со години останало ...
| | веќе видена | слични

Во септември 2004 година, 17-годишната девојка од рускиот град Уфа се шетала во градот, кога пијан таксист на улица на нападнал, барајќи да му ги врати парите ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 483 | | | веќе видена

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ја осудува одлуката на европските лидери повторно да ја блокираат кандидатурата на Македонија за полноправно членство во ...
сите 408 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 368 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Во домот на култура „Марко Цепенков“ во Прилеп во 13 часот ќе се одржи настан по повод Денот на македонската револуционерна борба, а ќе се обрати претседателот ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пилот исчезнал пред 40 години – полицијата го најде и остана запрепастена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: