Викендов во Хиподром ќе се одржи меѓународниот октомвриски коњички турнир

Викендов на 12. и 13. октомври на хиподромот во Маџари ќе се одржи традиционалниот Октомвриски меѓународен коњички турнир во прескокнување пречки Скопје 2019 – ...
| | веќе видена | слични

„Слободен печат“ направи ексклузивно интервју со Андреа Нисева која годинава имаше учество на 10 турнири од кои девет на меѓународната сцена, со девет први ...
| | веќе видена | слични

Изминатиот викенд четири борачи на БК „Олимпија“ Штип учествуваа на меѓународниот турнир „Станка Златева“ во Сливен. Боречкиот клуб „Олимпија“ успеа да освои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Машката кошаркарска јуниорска репрезентација (до 18 години) викендот што измина го освои првото место на пријателски турнир во Шумен, Бугарија.На првиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На овој турнир, освен борачите од БК Балканец, имаше и борачи од Ерменија и сите клубови во грчко-римски стил од Бугарија. Борачите на БК Балканец ги постигнаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 237 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 101 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров оценува дека Меморандумот на Бугарија во определни делови е многу навредилив и дефинитивно не е во функција ...
сите 161 | | | веќе видена

Првиот човек на Собранието, Талат Џафери во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 посочи дека „на нож“ наишла идејата за алтернативна работа на Собранието. ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викендов во Хиподром ќе се одржи меѓународниот октомвриски коњички турнир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: