ГДУ: Време е градоначалникот да се посвети на ветената програма и малку да поработи

Охрид, 9. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Преокопираноста на локалната самоуправа и градоначалникот со дивоградбите и УНЕСКО, им остава простор во јавноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По катастрофалната онлајн анкета за власта спроведена од Макфакс на која што од шестмина понудени градоначалници од редовите на СДСМ повеќе од 60 проценти од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, посочи на Твитер дека одговорноста за поразот околу отпочнувањето преговори е кај Европската Унија. -Одговорноста за ...
сите 685 | | | веќе видена

Франција не е против започнување преговори за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија, но потребно е да се исполнат два услови, кои се многу важни ...
сите 447 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Се надевам сите наши пријатели во ЕУ, ниту една земја од ЕУ нема да останат рамнодушни на пријателството на европскиот манир кој Македонија го демонстрира, она ...
сите 1093 | | | веќе видена

Утре со почеток во 17:30 Веспрем го пречекува Вардар во петтиот натпревар од Лигата на шампионите. Во најавата за мечот на Твитер во која тимот од Унгарија ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГДУ: Време е градоначалникот да се посвети на ветената програма и малку да поработи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: