Свадба на рекорд!опа, иха...

 Италијанците се познати како големи шегобијци, па не е никакво чудо што нивните најпознати народни поговорки се исполнети со иронија и сарказам. „Последното ...
| | веќе видена | слични

 Поговорка или пословица е вид на израз кој има структура на реченица и предава некоја порака. Не постои посебен автор кој ги измислил поговорките, тие имаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Втор случај на Ковид-19 на дете во градинка вчера беше регистриран во нашата држава. Се работи за дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска ...
сите 427 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 216 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 189 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена

Страшна трагедија во Бразил го шокираше фудбалскиот свет изминатава ноќ. 20-годишниот фудбалер на бразилскиот третолигаш Национал Атлетико, Винисиус Корсини е ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свадба на рекорд!опа, иха...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: