Продолжува проектот за санација на излозите на дуќаните во Скопската чаршија

Општина Чаир и Министерството за економија ја започнуваат реализацијата на третата фаза на проектот за санација и адаптација на излозите на дуќаните во Старата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“- Скопје од 2020 година целосно ќе го преземе бележењето на хоризонталната сигнализација ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштува ПОЦ, претпријатието за таа цел набави нова машина за бележење на хоризонталната сигнализација на американски бренд „Graco" со која редовно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 280 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 239 | | | веќе видена

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 340 | | | веќе видена

Се чекаа потврдите од деве одлучувачки држави, но официјалните резултати докажуваат дека Џо Бајден секако е новиот претседател на САД. Пенсилванија ја потврди ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува проектот за санација на излозите на дуќаните во Скопската чаршија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: