УТРИНСКИ ФОКУС: Згасна „Адриа Ервејз“ - кој ќе ги обнови летовите меѓу Скопје и Љубљана

Вести во фокусот на Фактор ова утро... * Згасна една од најстарите линии. Авиокомпанијата „Адриа Ервејс“ банкротираше а кој сега ќе ги обнови леотивте од ...
| | веќе видена | слични

Инспекцискиот совет е исклучиво надлежен да води дисциплинска постапка и да одлучува по приговор за донесена одлука за дисциплинска одговорност согласно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По одлуката на второстепената комисија, со која се раскинува договорот за експлоатација на рудникот „Иловица – Штука“, министерот за економија Крешник Бектеши ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што министерот за економија Крешник Бектеши веќе го стави својот потпис на одлуката за еднострано раскинување на договорот со Еуромакс Рисорсис, ...
| | веќе видена | слични

Предлог-одлуката за едностран раскин на договорот со инвеститорот „Еуромакс рисорсис“ за рудникот „Иловица“ е веќе потпишана и ќе биде доставена до Владата, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Веќе е потпишана предлог-одлуката за едностран раскин на договорот со Еуромакс рисурсис за рудникот „Иловица“ и за неа ќе следи владина процедура, информира ...
| | веќе видена | слични

Владата е спремна да оди на суд доколку добие тужба од Еуромакс рисурсис за рудникот „Иловица“. Министерот за економија го стави потписот на предлог одлуката ...
| | веќе видена | слични

Според него, решението на Второстепената комисија за одбивање на барањето за издавање дозвола за експлоатација на бакар и злато на локалитетот Иловица во ...
| | веќе видена | слични

Рудник во Иловица и Штука – нема да има, со задоволство објавија еколошките здруженија од Струмица и струмичките села Штука и Иловица по веста дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 347 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

За прв пат после долг период бројот на активни случаи во земјава се симна под 10 илјади. Тоа според лекарите е добра вест за земјава. Како што соопшти ...
сите 570 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 264 | | | веќе видена

Ниту порано ниту сега придавката „македонски“ не е проблем и таа останува во записниците од Заедничката мултидисциплинарна експертска историска комисија помеѓу ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ ФОКУС: Згасна „Адриа Ервејз“ - кој ќе ги обнови летовите меѓу Скопје и Љубљана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: