ССК ја организираше традиционалната годишна прослава


2 копии

Денеска во емисијата „Топ тема“, на телевизија Телма , беше најавено дека пратениците кои се залагаат за промена на изборниот систем ќе се сретнат со премиерот ...
| | веќе видена | слични

Неколку пратеници бараат средби со Заев, Мицкоски, Ахмети како и со претседателот Пендаровски. СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ како најголеми партии велат ќе ја разгледаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Собранието на денешната конститутивна седница на предлог на Верификациската комисија ги верификуваше мандатите на 120-те пратеници на десеттиот парламентарен ...
сите 295 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 45 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССК ја организираше традиционалната годишна прослава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: