„Слободна Европа“: По најдобрата година, најслабо полугодие за странски инвестиции

2 копии

Во мај и во јуни годинава странските инвестиции се во минус од 13 милиони евра, односно толку биле повлечени од Македонија. Лани во земјава влегоа рекордни 624 ...
| | веќе видена | слични

Црна Гора бележи постојан пораст на нето странските инвестиции, кои изнесуваа 241 милиони евра до јули, што е за 23 проценти повеќе од претходната година, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 567 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти и ...
сите 182 | | | веќе видена

Северна Македонија ја заврши работата, сега вие завршете ја својата работа, им порача на европските лидери од Скопје, Доналд Туск, претседателот на Европскиот ...
сите 153 | | | веќе видена

Суптилноста, дискретноста и почитта за приватноста на другите се квалитети кои секој од нас треба да ги поседува. Но, сведоци сме како многумина го пикаат ...
сите 136 | | | веќе видена

Mеѓународната заедница да го осуди нападот, бара Саудиска Арабија. Саудиска Арабија денеска ја повика меѓународната заедница „да преземе одговорност во осуда ...
сите 195 | | | веќе видена

Дали на кревкиот првосуден систем, сериозно подриен од случајот „Рекет“ му е потребен уште еден скандал? Со нарушено психичко здравје разрешената специјална ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Слободна Европа“: По најдобрата година, најслабо полугодие за странски инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: