Колкава добивка прокнижи ГД Гранит АД за првото полугодие

Крупна работа е пред новата управа на „Скопски пазар“ – треба да се намалат финансиските расходи кои сега за пола година „делкаат“ 190.000 евра. Треба да се ...
| | веќе видена | слични

Медиумската информативна агенција (МИА), од годинава има ново име што произлезе од обврските на Преспанскиот договор, но Агенцијата за вести лани имала добра ...
| | веќе видена | слични

„Современ дом“ и ЗСФ КОМ како најголеми акционери ги здружија силите во „Скопски пазар“ и по повеќе од десетгодишно владеење ги сменија браќата Давитковски. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 567 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти и ...
сите 182 | | | веќе видена

Северна Македонија ја заврши работата, сега вие завршете ја својата работа, им порача на европските лидери од Скопје, Доналд Туск, претседателот на Европскиот ...
сите 153 | | | веќе видена

Суптилноста, дискретноста и почитта за приватноста на другите се квалитети кои секој од нас треба да ги поседува. Но, сведоци сме како многумина го пикаат ...
сите 136 | | | веќе видена

Mеѓународната заедница да го осуди нападот, бара Саудиска Арабија. Саудиска Арабија денеска ја повика меѓународната заедница „да преземе одговорност во осуда ...
сите 195 | | | веќе видена

Дали на кревкиот првосуден систем, сериозно подриен од случајот „Рекет“ му е потребен уште еден скандал? Со нарушено психичко здравје разрешената специјална ...
сите 501 | | | веќе видена

Нема да се создадат услови најголемата опозициска партија да предлага јавен обвинител, без нејзино претходно дистанцирање од сите видови на криминал сторени во ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колкава добивка прокнижи ГД Гранит АД за првото полугодие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: