Пожарот направи штети на пругата Велес – Кочани, гори и во струмичкиот регион

Пожарот кој беснеееше во околината на Велес и езерото Младост вчера направи големи штети. Зафатена е површина од 300-400 хектари трева, трње, ниско-стеблеста ...
| | веќе видена | слични

Популарната македонска група ДНК на својот Фејсбук профил денеска објавија дека донирале сума пари за обновување и пошумување на изгорениот предел од пожарите ...
| | веќе видена | слични

Драги луѓе, со оглед на вчерашната природна катастрофа, пожарот кој ги затекна велешани и им приреди огромен стрес, а воедно и им исече голем дел од “БЕЛИТЕ ...
| | веќе видена | слични

Полувековна шума изгоре за неколу часа вчера во пожарите кои ја зафатија околината на Велес кај езерото Младост.Пожарот кој беснеееше во околината на Велес и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Независниот кандидат за градоначалник на Росоман Стојанче Лазов, денеска ги повика своите поддржувачи во вториот круг да дадат поддршка на кандидатот на ...
сите 783 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики и на локално ниво, наместо ...
сите 230 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 273 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 229 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 310 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 55 | | | веќе видена

Ана Петровска од Зелен хуман град вели дека ДОМ и ЛДП преку својот кандидат за градоначалник на Скопје освоиja 8911 гласа, додека таа освои 9954, или 1043 ...
сите 303 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 59 | | | веќе видена

Државниот завод за ревизија поднесе Предлог до Државната изборна комисија за запирање на исплатата на средства кои се исплаќаат од Буџетот на Република ...
сите 33 | | | веќе видена

„Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови. Ќе обезбедиме повеќе средства за развој на спортот преку општинскиот сојуз на спортови. Ќе ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарот направи штети на пругата Велес – Кочани, гори и во струмичкиот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: