Авганистанската армија уништи центар за обука на бомбаши самоубициНови апсења

2 копии

Авганистанската армија вчера покрена координирана операција во округот Бараки Барак во источната провинција Логар, при што елиминира осум вооружени милитанти и ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
3 копии
9 копии

Братот на лидерот на авганистанските талибанци, Хаибатула Ахунџада, е едeн од најмалку петмината загинати во џамија во Кета, југозападен Пакистан, пренесува ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Најмалку четири лица загинаа денес, а 20 се повредени во силната експлозија што одекна за време на молитвата во џамија во Кати, југозападен Пакистан. Шефот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку 10 лица денеска загинаа во нападот на милитантната група ал-Шабаб врз сомалиска армиска база во близина на главниот град Могадишу, соопшти армијата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Кривичен совет од тројца судии ѝ ја одбил жалбата на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за определениот 30-дневен притвор, потврдија од скопскиот ...
сите 659 | | | веќе видена

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 168 | | | веќе видена

Посочи дека во 17 часот имале дојава за пожарот од жители на селото и дека три возила со осум пожарникари се на терен. – Пожарот е под контрола и не може да се ...
сите 271 | | | веќе видена

Поголемиот број од луѓето имаат некои мали навики или начини на однеување за кои мислат дека се нормални, но научниците велат дека овие шест навики се симптоми ...
сите 222 | | | веќе видена

За време на викендов атмосферата постепено ќе се дестабилизира па така во попладневните часови и тоа во сабота само во планинските предели од државава и тоа на ...
сите 230 | | | веќе видена

Винсент Компани летово се врати во Андерлехт и тоа во необична улога како играч-тренер, сепак по само четири кола од новата сезона ќе бидат направени одредени ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Авганистанската армија уништи центар за обука на бомбаши самоубициНови апсења

Од:
До кого (е-маил):
Порака: