Сандерс го нападна „Вашингтон Пост“за необјективност, весникот веднаш му одговори

5 копии

Сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс, кој се бори за номинација за претседателски кандидат кај демократите, ја нападна уредувачката политика на „Вашингтон ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Активисти, политичари и други припадници на еврејската заедница во САД жестоко реагираа на вчерашната изјава на американскиот претседател Доналд Трамп дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Маријана Вилијамсон е една од најегзотичните натпреварувачи во демократската трка за номинација претседателски кандидат – писателка, активистка и политички ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зголемувањето на цената на струјата нема да влијае врз покачувањето на останатите производи затоа што 90 проценти од индустриските и комерцијалните ...
сите 317 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
сите 276 | | | веќе видена

Во моментов во земјава се активни 3557 случаи на заразени со Ковид-19. Од почетокот на епидемијата досега се регистрирани 11289 случаи на заболени лица, се ...
сите 477 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сандерс го нападна „Вашингтон Пост“за необјективност, весникот веднаш му одговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: