Австрија има недостиг од 220.000 квалификувани работници

Недостигот на работна сила во Германија го чувствуваат и граѓаните, а за пополнување на слободните работни места во најбараните професии потребни се и до 200 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сметам дека мојот исказ ќе придонесе за развој на истрагата, во делот на настаните поврзани со предметот „Поштенска банка“, изјави обвинителот Бурим Рустеми од ...
сите 709 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Заев е непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, граѓани и во таа смисла мислам дека е добро што премиерот ...
сите 220 | | | веќе видена

„Рекет“ и вмешаноста на Катица Јанева во скандалот дополнително ќе ги закомплицира преговорите за новиот закон за СЈО со кој треба да се реши статусот на СЈО. ...
сите 140 | | | веќе видена

Случајот „Рекет“ веќе со денови ја бранува целата македонска јавност, но и пошироко.Соседна Србија исто така со денови пишува за милионската афера која не се ...
сите 126 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Лајсер Гајзер, кој почна да објавува видео и аудио снимки во италијански „Ла Верита“ за случајот „Рекет„, преку својот профил на Фејсбук објави дека профилот ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австрија има недостиг од 220.000 квалификувани работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: