Британски Совет: Со околу 500.000 посетители годишно, Биеналето во Венеција е едно од најстарите културни фестивали во светот. Дознајте повеќе за делата на Кети Вилкс ...


Со околу 500.000 посетители годишно, Биеналето во Венеција е едно од најстарите културни фестивали во светот. Дознајте повеќе за делата на Кети Вилкс ...
| | веќе видена | слични

Пред појавата на World Wide Web, ако сакавте да видите познати ликовни дела, требаше да патувате далеку или да најдете специјализирана уметничка галерија за да ...
| | веќе видена | слични

Пред четири години, кавадарчанецот Борче Стаменов започна хумана иницијатива. Тој собира стари компјутери, ги поправа и ги донира на деца од социјални ...
| | веќе видена | слични

Како да им помогнете на учениците да се разбудат кога ќе видите дека нивното ниво на енергија е ниско? Ова видео ќе ви даде неколку идеи кои можат да бидат ...
| | веќе видена | слични

Прилеп викендов беше домаќин на Европското јуниорско првенство во воздухопловно моделарство ФАИ Ф1. Организатори беа Воздухопловната федерација на Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Извори од СЈО за Канал 5 потврдија дека минатата недела екс тимот на Јанева добил писмо од својата екс шефица,  во кое таа бара парите од т.н. „ црн фонд “ да ...
сите 244 | | | веќе видена

Познати се три четврфиналнаи пара на евро-шампионатот во одбојка во машка конкуренција. Досега влез помеѓу најдобрите осум обезбедија: Германија, Русија, ...
сите 332 | | | веќе видена

Директорот на Истражниот затвор „Скопје“ Есад Рахиќ да биде уапсен, а министерката Рената Дескоска да поднесе оставка од морални причини, побара новинарот Саше ...
сите 309 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 24 | | | веќе видена

Работните групи на власта и опозицијата утре ќе одржат нова средба за законот за јавното обвинителство.Средбата што ќе се случува во Собранието е прва по ...
сите 242 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британски Совет: Со околу 500.000 посетители годишно, Биеналето во Венеција е едно од најстарите културни фестивали во светот. Дознајте повеќе за делата на Кети Вилкс ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: