Заев: Инвестициите од Јапонија добредојдени и сигурни во земјава


3 копии

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, денеска во Владата прими словачка бизнис делегација предводена од државниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерката задолжена за странски инвестиции Зорица Апостолска, денес остварија средба со јапонска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имаме желба да ја зголемиме соработката со Јапонија во правец на отворање нови јапонски компании и фабрики во нашата земја. Тие да ја гледаат нашата држава ...
| | веќе видена | слични

Проектот за олеснување на трговијата и транспортот на Западен Балкан, на Светска банка ќе отвори ќе го зголеми извозот од земјава, сметаат стопанствениците. ...
| | веќе видена | слични

Целта на Владата е да привлекува странски инвестиции со висок степен на технолошки развој, какви што несомнено има во Јапонија која е една од најразвиените ...
| | веќе видена | слични

Тие да ја гледаат нашата држава како порта кон Европа, а од друга страна да видиме и кои наши производи може да се пласираат на јапонскиот пазар, изјави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 152 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 90 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Инвестициите од Јапонија добредојдени и сигурни во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: