Димитријевиќ и Хувентут ја изненадија Басконија во четврфиналето на шпанскиот куп

Ненад Димитријевиќ и неговите соиграчи од Хувентут направија изненадување на Фајнл-ејт завршницата на шпанскиот куп совладувајќи ја Басконија со резултат ...
| | веќе видена | слични

Ненад Димитријевиќ ниту за дуелот со Романија не се најде на списокот на Јорданчо Давитков. Предводникот на нашиот национален тим за „Спортмедиа“ ги разјасни ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот плејмејкер Ненад Димитријевиќ, со својот Хувентуд, не успеа да приреди изненадување во полуфиналето на шпанскиот куп и загуби од Реал Мадрид со ...
| | веќе видена | слични

Ненад Димитријевиќ и Хувентуд ќе играат во полуфиналето на Купот на Шпанија и тоа откако во четвртфиналето направија изненадување и го добија евролигашот ...
| | веќе видена | слични

Ненад Димитријевиќ и неговиот Хувентуд приредија изненадување во „Копа дел Реј“, во четвртфиналето ја совладаа Басконија со 98:89 и ќе играа за пласман во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 183 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 203 | | | веќе видена

Наредбата на Основен суд Кочани доаѓа откако Железарски не се вратил на доиздржување на казната а претходно бил пуштен од затвор заради лекување. Од Штипскиот ...
сите 49 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитријевиќ и Хувентут ја изненадија Басконија во четврфиналето на шпанскиот куп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: