Советот на Општина Виница ја усвои одлуката учество во набавката на возило за превоз на комунален отпад

29.11.2018 Виница ќе добие ново комунално возило за транспорт на отпадот. Орлукатз а тоа беше исвоена на рефовната седница на Советот на Општината. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со поднесување иницијатива советниците од ВМРО ДПМНЕ од делчевскиот совет ќе бараат донесување предлог одлука со која ќе се ослободат од плаќање данок на имот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Советниците од ВМРО – ДПМНЕ не гласаа за усвојување на кварталниот извештај за извршување на буџетот на општина Ново Село за периодот од 1 јануари до 30 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Советот на Општина Виница ја усвои одлуката учество во набавката на возило за превоз на комунален отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: