На 16-ти октомври во МОБ балетската претстава “Дамата со камелии”

7 копии
5 копии
7 копии
2 копии

Еден млад Русин предизвикал осуда во јавноста со своето дрско однесување на улиците на Санкт Петербург. Неименуваниот син на богаташ се снимал себеси како фрла ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со последните 30 смртни случаи во последните 24 часа, црниот биланс на епидемијата на Ковид-19 во Франција, достигна 29 843, јави дописникот на МИА. На ...
сите 525 | | | веќе видена

Носителката на листа на изборната единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За Обнова на Македонија“. Дафина Стојаноска од средбата со жените од движењето за ...
сите 436 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 293 | | | веќе видена

Носителката на ИЕ 2, Сања Лукаревска, при посетата на општина Липково, рече дека е горда што е носителка токму на ИЕ2, бидејќи таа е достоинствен репрезент и ...
сите 420 | | | веќе видена

И по десет пати повеќе патници од времето на карантинот влегуваат во државата од Србија и Косово откако Македонија ги отвори границите на 26-ти јуни. Бројките ...
сите 217 | | | веќе видена

Прво изборно соочување на лидерите на двете најголеми партии Христијан Мицкоски и Зоран Заев. Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во предизборен дуел дебатираа на ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 16-ти октомври во МОБ балетската претстава “Дамата со камелии”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: