Пола милион продадени купони на Grouper.mk

Првиот македонски сајт за групни попусти, Grouper.mk, кој започна со работа во 2011 година, со објавени над 15.000 зделки за над 110.000 корисници од страна на 2000 соработници, денес оствари пола милион продадени купони. “ Беше вистински предизвик да се започне онлајн бизнис во 2011 година кога помалку од 1% од населението купуваше онлајн. Можеби е едноставно да се искористат можностите, но да се прифати ризикот и пречките да се претворат во предности – тоа е вистински претприемачки успех. Направивме револуција во е-трговијата како резултат на напорна работа, знаење и постојано учење, посветеност 24/7, добар тајминг и добар тим и постојано адаптирање на промените. ” – вели Нина Ангеловска, директор и ко-основач на Grouper.mk Најголемо учество или 37% во остварените пола милион продажби имаат зделките за храна и пијалок, додека на второ место се патувањата со 19% кои воедно ја преставуваат и најпосетуваната и најатрактивна категорија на Grouper.mk. “Ние во Grouper постојано иновираме и ги следиме трендовите, ...
| | веќе видена | слични

Еден од македонските стартапи Grouper.mk може да се пофали со значаен јубилеј. Основан како прв сајт за групни попусти во Македонија, Grouper.mk успеа да продаде 500.000 купони. Имајќи во предвид дека Grouper.mk беше првиот кој почна во оваа област, слободно може да се наречат и пионери кои придонесоа за развојот на електронската трговија во Македонија. Овие 500.000 купони се купени од 110.000 корисници, а услуги обезбедија над 2.000 соработници на Grouper. “Беше вистински предизвик да се започне онлајн бизнис во 2011 година кога помалку од 1% од населението купуваше онлајн. Можеби е едноставно да се искористат можностите, но да се прифати ризикот и пречките да се претворат во предности – тоа е вистински претприемачки успех. Направивме револуција во е-трговијата како резултат на напорна работа, знаење и постојано учење, посветеност 24/7, добар тајминг и добар тим и постојано адаптирање на промените” , вели Нина Ангеловска, директор и ко-основач на Grouper.mk. Најголемо учество или 37% во остварените ...
| | веќе видена | слични

Еден од ретките успешни и инспиративни македонски стартапи, Grouper.mk стигна до уште еден значителен јубилеј. Стартапот успеа да продаде 500.000 купони, а оваа бројка е уште поимпресивна доколку се има во предвид дека истовремено го пробиваат патот на е-трговијата во Македонија . Овие купони се купени од 110.000 корисници, а услуги обезбедија над 2.000 соработници на Grouper. Најголем дел од Grouper попустите, 56.280 се искористени за патувања, 37.663 на пици, 21.772 на масажа и 8.343 на коктели, јави Grouper преку иконографик. Мало изненадување е дека помалку од 20 отсто или 84.260 се од мобилна апликација. Рекордот за најмногу продадени купони во еден ден е Black Friday со 8.139 купони. Grouper е основан во 2011 и во првата година продаде 33.162 купони. Во овој период стартапот имаше 20.000 корисници и 296 компании-соработници.
| | веќе видена | слични

Останато

Вилма Рускосака која ја води истрагата за предметот „Рекет“ денеска побара приведување, но и притвор на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Јанева е ...
сите 457 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пола милион продадени купони на Grouper.mk

Од:
До кого (е-маил):
Порака: