„Дрекслмајер“: Платата на вработени е над законски минималната

2 копии
2 копии

Незадоволството на работниците во кавадаречки „Дрекслмајер“ сè уште трае иако по вчерашните разговори со менаџерскиот тим е договорено сите кои сметаат дека се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Менаџерите на кавадаречки Дрекслмаер се сретнаа со работниците кои од минатата ноќ штрајкуваат.Ова го потврди менаџментот на фабриката, кој се огласи со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за финансии Фатмир Бесими ќе им скрати на дел од Министерствата дел од планираните трошоци, тие за кои не успеале досега да се реализираат за да ...
сите 381 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 193 | | | веќе видена

Во синоќешното гостување на Канал 5 телевизија, на емисијата „Само интервју“ премиерот Зоран Заев, зборувајќи за судството и за тоа дека за време на ...
сите 88 | | | веќе видена

Oд СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ 11 години системски го уништуваше образованието на секое ниво, а денес како опозиција продолжува со деструктивно однесување, кое ...
сите 431 | | | веќе видена

Оливер Спасовски за 24 анализа изјави дека на поранешната министерка Гордана Јанкуловска и бил оставен простор да се поздрави со семејството од околу половина ...
сите 97 | | | веќе видена

Ковид кризата и изборите се двете најголеми причини за зачестените напади врз полициските службеници, оценува професорот на Факултетот за безбедност, Злате ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Дрекслмајер“: Платата на вработени е над законски минималната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: