Мисфелдер: Изборите носат стабилност во Македонија

2 копии

Демократијата значи и прифаќање на изборните резултати, е првичната оценка на изборниот процес во земјава од страна германската владеачка партија. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот пратеникот Торстен Фрај (ЦДУ-ЦСУ) смета дека изборната победа на ВМРО-ДПМНЕ е шанса за континуитет на владата, и дека кон демократијата припаѓа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Одржаните претседателски и парламентарни избори во Македонија ги потврдија очекувањата дека владејачката партија на премиерот Никола Гуевски во Собранието ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 402 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 508 | | | веќе видена

Македонската репрезентација ќе има сериозна поддршка и на мечот со Холандија во Амстердам, црвено-жолтата боја доминира пред „Јохан Кројф“ Арената. ЕВРО 2020 ...
сите 334 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, в о последните 24 часа се направени 1.601 тестирања, а ...
сите 343 | | | веќе видена

Сите сме мошне посветени кон заедничко изнаоѓање решенија што ќе доведат до отворање на пристапните преговори на Северна Македонија што е можно побрзо, изјави ...
сите 419 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 432 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката од денешната седница на Владата со која, почнувајќи од 16 јуни 2021 година (среда), престанува да важи забраната и посебниот режим на движење на лица ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисфелдер: Изборите носат стабилност во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: