ЌЕРКАТА И СИНОТ НА СВЕТОЗАР ЈАНЕВСКИ, ДРАГАНА И ЈАНЕ, ВЛЕГУВААТ ВО БОРДОТ НА „ТИКВЕШ“ - еве кој си заминува, а кои се и другите промени


Двете деца на Светозар Јаневски, Драгана Јаневска и Јане Јаневски, стануваат директори во успешната компанија која ја создаде овој познат бизнисмен, винарската ...
| | веќе видена | слични

Ланската добивка е послаба од онаа во претходната година. Но дивиденда за акционерите сепак ќе има. Иако таа не е екстремно голема и изнесува вкупно нецели 50 ...
| | веќе видена | слични

Транспарентните компании редовно ја известуваат јавноста за секоја промена што се случува во нивната структура. Особено вреди признание кога транспарентно се ...
| | веќе видена | слични

Настанаа промени во скопската компанија РЖ Интертрансшпед. Симеон Василев си поднел неотповиклива оставка од позицијата извршен член на Одборот на директори, а ...
| | веќе видена | слични

Добивката лани не само што беше добра, туку беше и најдобра во сите изминати години, но акционерите на најголемата лебна компанија во земјава нема да земат ...
| | веќе видена | слични

БИМ Свети Николе е успешна компанија која води грижа за своите акционери, од кои најголем дел се сограѓани. Компанијата има континуирана дивиденда политика и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути На 25 месецов сопствениците на перпетуални обврзници од третата емисија на УНИ банка ќе ја добијат полугодишната камата. Износите ќе ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa По 300 евра ќе добиваат членовите на Надзорниот одбор на „Жито Лукс“ за својот месечен ангажман во овој орган на управување. ...
| | веќе видена | слични

Имаат ли причина за задоволство акционерите на скопската фабрика за чоколади „Европа“. Стигна одлуката на раководството што тие ја очекуваа и за која ќе треба ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Дивиденда во бруто износ од 11.501.700 денари или околу 186,7 илјади евра ќе поделат акционерите на „Европа“ од добивката остварена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

„ВД Премиерот Талат од Форино дал насоки за нов напад од некаков си секретар на Владата, кој подеднакво не знае што му е работата“, напиша градоначалничката на ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕРКАТА И СИНОТ НА СВЕТОЗАР ЈАНЕВСКИ, ДРАГАНА И ЈАНЕ, ВЛЕГУВААТ ВО БОРДОТ НА „ТИКВЕШ“ - еве кој си заминува, а кои се и другите промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: